Strona główna » Jak zamontować siatkę ogrodzeniową? » Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?
Sklep w budowie. Zakup niektórych produktów jest już możliwy. Jeżeli macie Państwo pytania zapraszamy do kontaktu.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?

Data dodania: 16-05-2020

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?


Zagadnienie to z pewnością sprawia wielu osobom, zmagającym się z samodzielnym wykonaniem ogrodzenia siatkowego, nie lada trudność. Właściwie wypoziomowane słupki ogrodzeniowe sprawiają, że samo ogrodzenie terenu siatką jest już o wiele łatwiejsze i szybsze.
 

Od czego jednak należałoby zacząć?Bez wątpienia od pomiaru wysokości budynku, który stoi lub stanie na naszej działce.

W tym celu należy wykonać otwory w gruncie o głębokości około 50 cm i szerokości mniej więcej 30 cm, umieszczając następnie w nich słupki.


Żeby uniknąć pochylania się słupków należy utrzymać je w pionie, np. poprzez obłożenie kamieniami, gruzem lub po prostu zalać betonem, a następnie wypoziomować je przy pomocy dobrej poziomicy, np. wodnej. Zaczynamy od słupków narożnych, które wyznaczają nam wszystkie końce działki.


Następnie należy połączyć je ze sobą grubą linką lub murarskim sznurkiem. Pamiętajmy, że ogrodzeniowe słupki, wokół których później postawimy siatkę ogrodzeniową, należy umieścić stosunkowo gęsto, najlepiej co 2 metry - unikniemy w ten sposób wszelkich błędów w pomiarze, które mogą być spowodowane tendencją sznurka czy linki do opadania przy większych odległościach.


Podczas poziomowania słupków należy też wziąć pod uwagę wszelkie spadki i uskoki terenu. Aby dobrze wyznaczyć poziom słupków ogrodzeniowych na pochyłej działce możemy poziomować je wprost proporcjonalnie do spadku poziomu działki, lub też wraz z kolejnym przęsłem obniżać siatkę tworząc tzw. „schodki” lub „stopniowanie”.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Jak zamontować siatkę ogrodzeniową?
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu