Strona główna » Malowanie siatki ogrodzeniowej » Czym malować siatkę ogrodzeniową?
Sklep w budowie. Zakup niektórych produktów jest już możliwy. Jeżeli macie Państwo pytania zapraszamy do kontaktu.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

Czym malować siatkę ogrodzeniową?

Data dodania: 16-05-2020

Czym malować siatkę ogrodzeniową?

 
 
Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista.

O ile malować siatkę ogrodzeniową to specjalną farbą, ale dokładniej chodzi nam o to jakimi narzędziami to zrobić.

Są osoby, które nie są zwolennikami malowania siatki ogrodzeniowej. Po zamontowaniu jej na słupkach  zapominają o jakiejkolwiek konserwacji, gdyż uważają, że nie ma to większego sensu bo i tak korozja ją zdegraduje, a poza tym samo malowanie siatki jest żmudną i pracochłonną czynnością, która trwa w nieskończoność.

Z drugiej strony mamy zwolenników malowania siatki ogrodzeniowej dla których żywotność i estetyka zamontowanej siatki ogrodzeniowej gra główną rolę.

Powodów dla których malujemy siatkę jest wiele, ale przynajmniej dwa są oczywiste. Pierwszy z nich to względy estetyczne, aby ogrodzenie współgrało z resztą przydomowego otoczenia, a drugi to oczywiście żywotność siatki i jej długoletnia eksploatacja.

Wracając do postawionego pytania czym malować siatkę ogrodzeniową?

W internecie możemy spotkać się z różnymi opiniami i technikami malowania siatki ogrodzeniowej w wersji ocynkowanej.

Pierwsze z narzędzi, które może nam przyjść do głowy jest pędzel malarski. Jak to z pędzlem bywa nie da się pomalować siatki za jednym zamachem po jednej i drugiej stronie. Dodatkowo należy pomalować każdą z czterech powierzchni druta siatki, a przy tym nie obędzie się bez przechodzenia na drugą jej stronę.

Drugą metodą może być malowanie z pistoletu natryskowego co nie jest ekonomiczne z uwagi na duże straty farby, która w dużej części leci w powietrze, a nie na siatkę.

Kolejnym sposobem, który możemy zastosować jest użycie wałka malarskiego. Metoda ta jest bardziej efektywna od pędzla, ponieważ za jednym zamachem pomalujemy większy obszar siatki. Do minusów możemy zaliczyć brak możliwości pomalowania bocznych części drutów.

 

Jak pomalować siatkę ogrodzeniową?

 

Alternatywą dla tych wszystkich metod może okazać się użycie wałka do malowania siatki ogrodzeniowej ze specjalnie naciętą powierzchnią gąbki. Po namoczeniu wałka w farbie przeciągamy nim po siatce, a w wycięte przestrzenie gąbki zanurzają się druty siatki malując ją.

Jedno jest pewne, że malowanie siatki ogrodzeniowej jest czaso i pracochłonne, dlatego samemu należy podjąć decyzję o jej pomalowaniu taką czy inną metodą.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Malowanie siatki ogrodzeniowej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu