Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Mapa strony» jesteś tutaj: » Aktualności

Aktualności

Budowa ogrodzenia w 2015 r. jest łatwiej

Budowa ogrodzenia przy drodze bez formalności

Zgodnie z nowym prawem budowlanym, które weszło w życie 28 czerwca tego roku, zgłoszenia wymagać będzie tylko budowa ogrodzenia o wysokości powyżej 2,20 m, niezależnie od jego lokalizacji (przy drodze lub od strony sąsiada).


Ulatwienia w budowie ogrodzenia


Dotychczas zgłoszenia wymagały ogrodzenia stawiane od strony dróg publicznych, parkingów, placów itp. Po wejściu w życie zmian zbudowanie ogrodzenia o wysokości mniejszej niż 2,20 m nie będzie wymagało zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę.


Nie oznacza to jednak, że mamy nieograniczoną możliwość wyboru rodzaju ogrodzenia. Musimy bowiem sprawdzić zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeśli taki obwiązuje dla naszej działki, aby upewnić się, czy MPZP nie zabrania lub nie narzuca konkretnych rodzajów ogrodzeń.


Często spotyka się zapis, że od strony dróg publicznych zakazuje się budowy ogrodzeń z betonowych elementów prefabrykowanych.

W takim przypadku, mimo braku konieczności zgłaszania budowy, musimy przestrzegać tych zasad, gdyż ich złamanie może, w razie kontroli, skończyć się nakazem rozbiórki ogrodzenia. Źródło: zbudujmydom.pl


data publikacji: 2015-08-03 21:42:50